SAVUNMAN NİŞASTA
ANASAYFA-HOMEPAGE
NİŞASTA VE TUTKAL FİYATLARIMIZ /EXPORT STARCH PRICES AND ADHESİVE PRICES
GALERİ-PICTURES
İLETİŞİM -CONNECTION
1-OLNİŞ OLUKLU MUKAVVA NİŞASTASI
3-OLTAŞ-1 TAŞIYICI NİŞASTA İLE TUTKAL ÜRETİMİ
4- SAVUNMAN ÖZEL PRES NİŞASTASI-PELLET STARCH
5-JET-TUT HIZLI KURUYAN TUTKAL -FAST DRYİNG GLUE
6-OLTUT HAZIR KARIŞIM OLUKLU MUKAVVA TUTKALI -GLUE
7-SAVUNMAN JEL JELATİNİZE MISIR NİŞASTASI
ÜRÜNLERİMİZ-PRODUCTIONS

OLTAŞ -1 OLUKLU MUKAVVA TAŞIYICI MODİFİYE MISIR NİŞASTASI

1.TANIMI : OLUKLU MUKAVVA TUTKALI hazırlamaya yarayan soğuk suda çözünen JELETİNİZE BİR MODİFİYE  MISIR NİŞASTASIDIR.

 2.KULLANIM YERİ  VE  ÖZELLİĞİ : Oluklu mukavva tabaka üreten makinelerde, kağıt katmanlarının birbirine ısı yardımıyla yapışmasında kullanılan tutkalın hazırlanmasında TAŞIYICI BİRİNCİ BÖLÜMÜ oluşturur. Bu ürünümüzün DEVRİMSEL ve YENİLİKÇİ yanı, kendi ağırlığının 4 katı soğuk su (25-30 C) içinde 15-20 dakika kadar karıştırılarak HIZLI bir şekilde JELATİNİZE olarak TAŞIYICI NİŞASTAYA  (CARRİER) DÖNÜŞMESİDİR. Üstelik o halde çökmeden, katılaşmadan akışkanlığını koruyarak 1 aydan fazla aynı viskozitede tutkal halinde kalabilmesidir.

3. AÇIKLAMALAR  :  Ürünümüz, 13 yıllık bir ARGE çalışması sonucu 2012 yılında dünyada ilk kez firmamız tarafından oluklu mukavva pazarına sunulmuştur. 10 yılı aşkın bu sürede ürünün tozma ve toz emici düzenek ihtiyacı ortadan kaldırılmış, sektörün ihtiyaçlarına göre sürekli geliştirilmiştir. 
Oluklu mukavva sanayinin gereksinim duyduğu, SERTLİK, HIZLI KURUMA, yüksek YÜKSEK HIZDA ÇALIŞMA, SABİT VİSKOZİTE ve tabaka YÜZEY DÜZGÜNLÜĞÜ gibi KALİTE  BEKLENTİLERİNİ karşılayan bir üründür.  OLTAŞ-1 ürünümüz, yeni nesil  “İYİLEŞTİRİLMİŞ NİŞASTA”  özelliği kazandırılmış nişastamızdan üretilmiştir. Ürünümüzün  “İYİLEŞTİRME ” yeteneğini kazandırılmış nişastamız (OLNİŞ OLUKLU NİŞASTASI) esaslı olması  özel bir üstünlüktür. Çünkü  OLTAŞ-1  ile hazırlanan taşıyıcı bölüm, tüm  tutkalda hacimsel olarak bir artış sağlamakta ve birim zamanda sürme yüzeyine gelen su miktarı ve katı madde miktarını azaltmaktadır. Bu sonuç, doğrudan toplam nişasta tüketim miktarının düşmesini (TASARRUF),   HIZLI KURUMAYI ve makinelerin YÜKSEK HIZDA ÇALIŞMAYI birlikte sağlamaktadır. Hazırlanan tutkal, bitinceye kadar viskozite değerlerini (SABİT VİSKOZİTE) korumaktadır. Oluklu sırtlarına gelen su miktarının az oluşu aynı zamanda levhanın  keçeden SERT çıkmasını ve suyu yeterli miktarda atamama (bisküvi deseni kusuru) olasılığını ortadan kaldırdığından levha YÜZEY DÜZGÜNLÜĞÜ mükemmel olmaktadır.                         
OLTAŞ-1 ürünümüzün en büyük KOLAYLIĞI, tek başına soğuk suda (tavsiye edilen sıcaklık 30-35 C’dir) jelatinize olma özelliği nedeniyle KATI veya SIVI KOSTİK KULLANMADAN kendi ağırlığını 4 katı su ile 20 dakikada karıştırılarak taşıyıcı birinci bölüm olarak kullanılabilmesidir.

<< Tüm kategoriler
1 toplam öğe

 
ANASAYFA-HOMEPAGE
ÜRÜNLERİMİZ-PRODUCTIONS
NİŞASTA VE TUTKAL FİYATLARIMIZ /EXPORT STARCH PRICES AND ADHESİVE PRICES
GALERİ-PICTURES
İLETİŞİM -CONNECTION