SAVUNMAN NİŞASTA
ANASAYFA-HOMEPAGE
NİŞASTA VE TUTKAL FİYATLARIMIZ /EXPORT STARCH PRICES AND ADHESİVE PRICES
GALERİ-PICTURES
İLETİŞİM -CONNECTION
1-OLNİŞ OLUKLU MUKAVVA NİŞASTASI
2-OLTAŞ-1 OLUKLU TAŞIYICI NİŞASTA -CARRİER STARCH
3-OLTAŞ-1 TAŞIYICI NİŞASTA İLE TUTKAL ÜRETİMİ
5-JET-TUT HIZLI KURUYAN TUTKAL -FAST DRYİNG GLUE
6-OLTUT HAZIR KARIŞIM OLUKLU MUKAVVA TUTKALI -GLUE
7-SAVUNMAN JEL JELATİNİZE MISIR NİŞASTASI
ÜRÜNLERİMİZ-PRODUCTIONS

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1122981718540169&id=100024850533430. Kağıt, sunta, kontrplak, yumurta viyolü üretiminde, atıkların (tekstil, kağıt, odun tozu, talaş, ağaç vb. ) preslenmesinde, tekstil sanayinde (nevresim, çarşaf, ham bez, dikey perde vb.) doğrudan veya apretan malzemesi ile, örtü ve branda üretiminde, fındık-ceviz  kömürü presinde, gıda ve yem dışı pelet üretiminde,  her türlü atık kağıt, viyol, alçı levha, sıvama tutkalı, demir-çelik (fırına atmadan önce),  döküm kalıp kumu (dekstrin ve cam suyu yerine), tekstilde pat (boya dolgusu veya kenar kıvırmaları), tela, astar, pamuklu ve dokumasız (atık plastikten nonwoven) kumaş sertleştirme, apretan ve tutkal  bileşeninde, flok, petrol ve su sondajı vb. alanlarda yalnız sertlik, bağlayıcılık, tokluk, dolgu, tampon vb. özelliği verir. Su buharlı ortamlarda kullanılan malzeme sertliğini korur, dayanıklılık sağlarancak suya dayanıklılığı sınırlıdır

        Kullanım şekli basittir. Toz olarak alındığında mutlaka önce tutkal haline getirilmelidir.

 ÖZEL  PRES NİŞASTASI  KULLANIM  REÇETELERİ:

1- NARGİLE VE MANGAL KÖMÜR ÜRETİMİNDE;

100 Kg. NARGİLE VE MANGAL KÖMÜRÜ için, Savunman Özel Pres Nişastası ile HAZIRLAMA REÇETESİ:

Bir kova ya da bir karıştırma kabında  8-kg. nişatayı 4 katı olan 32 kg./lt.

mümkünse 65 C, değilse en az 25 C normal su ile ucunda bir mikser olan düzenekle, en az 10-15 dakika kadar karıştırarak 40 kg. TUTKAL yapınız.

Elde ettiğiniz 40 kg. nişasta tutkalını, 100 kg. kömür tozuna yediriniz.

Bir süre karıştırdıktan sonra avuç içinde sıktığınızda, ürün dağılmıyorsa, koyulan tutkal yeterlidir. Kömürün tanecik büyüklüğüne göre avuçta dağılıyorsa veya presten çıkan üründe çatlaklık oluyorsa ilave tutkal ihtiyacı var, demektir. Bu durumda,  lütfen SU  YERİNE TUTKAL İLAVE EDİNİZ. Tersi durumda (mal cıvıksa) kömür tozu ilave ediniz. Böylece işletmeniz koşullarına uygun reçete oluşturabilirsiniz.

----

İyi bir pres kömürü, un kadar ince toz halinde olması gerekir. İçine nişastamız tutkalı ile birlikte asla başka malzeme koymayınız. Ürünümüzü  TUTKAL YAPMADAN TOZ OLARAK KÖMÜRÜN İÇİNE ATARAK KULLANMAYINIZ.

Ambalaj:30 kg. kağıt torba. 1.250 kg. paletlerde

Depolama: Toz olarak 6 ay, tutkal olarak 3 ay.

-----

NOT: Tutkalı daha çok karıştırmanın sakıncası yoktur. Soğuk iklimlerde kullanılan su ve dış ortam 5 C'ye kadar düşmüş ise mutlaka suyu (ani su ısıtıcı, şofben, resistans vb.) hafif ısıtınız. Tutkalı sıcak su (65 C ve yukarısı) ile hazırlarsanız yapışkanlığı artar ve kömürün kül oranı azalır.

Suyun daha çok sıcak olması, hatta tutkalın kaynatılması olumsuzluk yaratmaz, tam tersine yapışkanlığı artar.

DİKKAT! MODİFİYE NİŞASTA BAZLI BU TUTKALIMIZ BEKLETİLİNCE veya KAYNATILIP SOĞUYUNCA DONMAZ, PELTELEŞMEZ. İçinde koruyucu yoktur.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=642250966211911&id=1106807486089685

2- ALÇI LEVHA ÜRETİMİNDE : Toz bazında kullanılan alçı miktarının ortalama yüzde  beşi (% 5’i) kadar  SAVUNMAN ÖZEL  PRES NİŞASTASI,  kendi ağırlığının 4 katı kadar su ile önce tutkal  yapılır. Tutkal,  alçı tozundan önce su içine verilmedir. Tutkal suyu koyulaştıracağından en az yüzde  5 daha az alçı tozu kullanmak gerekmektedir. Yine tutkal yapımı için kullanılan su miktarı kadar toplam su miktarını azaltmak gerekmektedir. Böylece alçının yerini nişasta alacak ve alçı levhanın kurumuş ağırlığı değişmeyecektir.


 

<< Tüm kategoriler
0 toplam öğe

 
ANASAYFA-HOMEPAGE
ÜRÜNLERİMİZ-PRODUCTIONS
NİŞASTA VE TUTKAL FİYATLARIMIZ /EXPORT STARCH PRICES AND ADHESİVE PRICES
GALERİ-PICTURES
İLETİŞİM -CONNECTION